تابلوسازی

تابلوسازی و ساخت انواع تابلو مغازه ، فروشگاه ، واحد تجاری ، واحد اداری با طراحی منحصر بفرد ، قیمت مناسب ، اجر و به کاری گیری مواد اولیه با کیفیت و البته خدمات و پشتیبانی .

تابلو سازی انواع تابلو فلکسی فیس، کامپوزیت، حروف استیل یا فلزی، نئون پلاستیک، راهنمای طبقات از بازدید، مشاوره ، طراحی ، اجر و خدمات بعد از فروش .

 

از انواع روش های تابلو سازی  می توان : تابلو چلنیوم ،  تابلو فلکسی، تابلو کامپوزیت، تابلو حروف استیل یا حروف فلزی، تابلو نئون پلاستیک، تابلو راهنمای طبقات و … را نام برد .

 

تابلو فلکسی

نمونه تابلو فلکسی
نمونه تابلو فلکسی

 

تابلوسازی فلکسی : تابلو فلکسی felex ،  متشکل از چاپ آتدور Outdoor بر روی مدیای فلکسی فیس و اسکلت فلزی می باشند و نور تابلو فلکسی بر حسب انتخاب می تواند به صورت بک لایت Backlight یا نور از پشت (به صورت روشنایی از پشت به وسیله مهتابی) و فِرونت Front light (به صورت روشنایی از جلو به وسیله پروژکتور ) تامین گردد .
تابلو فلکسی از تابلو های مقرون به صرفه می باشند و بنابر سلیقه یا بعد از کهنه شدن فلکسی روی آن را می توان با طرح های جدید و نو تعویض نمود، بدون آنکه نیاز به تغییر قالب یا سیستم نورپردازی .

 


تابلو چلنیوم

چلنیوم ( به انگلیسی Channelium  ) ترکیبی از دو کلمه چنل و آلومینیوم است که در زبان فارسی اصطلاحا یا به اشتباه به جای چنلیوم به آن چلنیوم می گویند . این آلیاژ آلومینیومی که در ابعاد 7 – 9 و 11 سانتی متری موجود است و دارای کیفیت بسیار بالا بوده و در برابر نور افتاب، گرما ، سرما و عوامل محیطی مقاومت بالایی دارد .

قیمت تابلوسازی چلنیوم بر اساس قیمت گذاری اتادیه تابلو سازان بدون احتساب هزینه نصب و ترانس مصرفیتا قطر قبلم ( ضخامت پلکی ای که روی حروف قابل مشاهده است ) 15 سانتی متر از 65 هزار تومان شروع می شوم .

 


تابلو کامپیوزیت

نمونه تابلو کامپوزیت
نمونه تابلو کامپوزیت

کامپوزیت در واقع از آلومینیوم فشرده و طراح دار در رنگ های مختلف می باشد که روی  فریم یا قاب فلزی از جنس پروفیل نصب می گردد . کامپوزیت برای زیر ساخت تابلو های حروف برجسته از جنس فلز، استیل و پلاستیک و چلنیوم می باشد .

تابلوکامپوزیت که بیشتر برای سردرب مغازه و فروشگاه ها ، ستون های اطراف ورودی فروشگاه های و مجتمع های اداری و مسکونی استفاده می گردد .

اطلاعات بیشتر در مورد تابلو کامپوزیت


تابلو حروف فلزی یا تابلو حروف استیل

نمونه تابلو استیل - تابلو سازمان برنامه و بودجه
نمونه تابلو استیل – تابلو سازمان برنامه و بودجه

حروف استیل از دیرباز مورد استفاده تابلوساز ها در ساخت تابلوهای سردرب بوده است امروزه حروف استیل از طرحهای متنوعی برخوردار هستند که قابلیت اجرای بدون نور،با نور و نور مخفی را دارا هستند برای مشاهده نمونه این حروف از بخش حروف برجسته دیدن فرمایید.


تابلو حروف پلاستیک– تابلو نئون

نمونه تابلو نئون - تابلو نئون شرکت غرفه
نمونه تابلو نئون – تابلو نئون شرکت غرفه

 


تابلو راهنمای طبقات

 

 


لینک مستقیم این صفحه

http://www.jahanformiranian.ir/?p=7

 

 

 

در سفارش تابلو مورد نظر خود چه نکاتی را باید رعایت کنید :

زیبایی تابلو : از عوامل مهم در تابلوسازی زیبایی طرح و رنگ و جنس و وسعت و غیره را حتما مد نظر قرار بدهید .

زیبایی تابلو در شب یکی از عواملی است که نباید از نظر پنهان باشد . گذر مردم و جلب توجه کردن آن می تواند در تاریکی یکی از عوامل موثر برای جذب و به یاد ماندن باشد .

ارتفاع و نصب تابلو در تابلو سازی یکی از عواملی است که افردا با تجربه آنرا مراعات می کنند و باعث دید بهتر و زیبایی تابلو می گردد .

کاربرد شما از یک تابلو در انتخاب تابلو بسیار موثر است بالاخر هر مغازه و متناسب با شغل خود باید تابلویی که کاربردی باشد را مد نظر قرار بدهد

شاید در ابتدای کار یکی از عوامل بسیار مهم قیمت باشد و حتما کاری که تابلو ساخته شده با قیمت مناسب باشد . اما در گذر زمان هزینه ای که به صورت معقول اضافه تر پرداخت شده است با جذب مشتری بیشتر ، فرسودگی کمتر ، هزینه تعمیر و نگهداری کمتر بسیار شایان توجه می باشد .

 

استفاده از زمینه های خاص و حجیم سازی تابلو سازی
داشتن بعد به تابلوها از ایده هایی است که بسیاری در عرصه تبلیغاتی تابلو سازی مهم می باشد . صنعت چاپ سه بعدی از جمله خلاقیت ها و نوآوری ها در این زمینه می باشد. تابلو چلنیوم، تابلو فلز و پلاستیک از انواع تابلوسازی  هستند که داری حجم و بعد می باشند.
پردازش نور در این نمونه تابلو به اثر بعد و حجمی که به آن ها داده می شود مؤثر است. استفاده از بک گراند یا پس زمینه مناسب برای بازتاب نورپزدازی و بعد و حجمی که به تابلو های برجسته همچون تابلو چلنیوم داده می شود، تاثیر خاص و زیبای خود دارد.

فونت مناسب ، زیبا ، خوانا و هماهنگ با موضوع و زمینه کاری، استفاده بجا از طراحی حروف و رنگ مناسب از عوامل مهم وموثر در زیبایی تابلو و تابلوسازی به شمار می رود.

وجود جملات و شعار های مناسب در تابلو و تابلو سازی از عوامل بسیار مهم است – باید به فکر آن باشید که مردم در گذر هستند و فقط جملات و شعارهای منحربفرد و اسامی خاص به یاد آنها می ماند و به آن توجه می کند پس روانشناسی رنگ و وجود تبلیغات و شعار مناسب در تابلو و تابلو سازی نیز آز جمله مطالبی است که باید به آن توجه کنید.

وضعیت اقلیمی منطقه ای که در آن زندگی می کنید و قرار است تابلو در آنجا نصب شود باید مد نظر قرار بگیرد . تابلویی که در منطقه خشک استفاده می شود شاید همان را در اقلیمی رطوبتی نتوان استفاده کرد . وجود نور و فرسایشی که نور آفتاب ایجاد می کند و عوامل اینچنین نیز از جمله نکات مورد توجه در تابلوسازی می باشد .

مهارت تابلو سازی و اشنایی و تجربه کاری و داشتن نمونه های بیشتر از جمله مهمترین عواملی است که در ساخت تابلو باید مد نظر قرار داد . افراد تازه کار هر چند که از مصالح و مواد مصرفی خوبی هم استفاده نکنند اگر آشنایی با زیبا شناختی ، مهارت در ساخت و مهارت در نصب نباشند تابلو ساخته شده از کیفیت و مطلوبیات بالایی برخوردار نخواهد بود .

طرف حساب بودن با کسی که خود تابلو را می سازد بسیار مطلوب تر از فردی است که تنها کار بازاریابی را انجام می دهد و به خاطر آشنایی سطحی که از کار دارد معمولا راحت تر قول می دهد ، که معمولا هم اجرایی نمی شوند . وجود کارگا و تجهیزات و افراد متبحر را حتما مد نظر قرار بدهید .