تابلو فلکسی

تابلو فلکسی  یا فلکسی فیس از عنوان روش های تابلوسازی می باشد . از تابلو های فلکسی می توان بعنوان تابلو سر درب ، تـابـلـو مغـازه و فروشگاه ، شرکت ها ، تبلیغات محیطی و حتی به عنوان بیلبورد استفاده نمود.

قاب ، نورپردازی پشت تابلو و روکش فلکسی که شفاف می باشد تشکیل شده است،

از انواع روش های تابلو سازی دیگر می توان : تابلو چلنیوم ،  تابلو فلکسی، تابلو کامپوزیت، تابلو حروف استیل یا حروف فلزی، تابلو نئون پلاستیک، تابلو راهنمای طبقات و … را نام برد .

 

تابلوسازی فلکسی : تابلو فلکسی felex ،  متشکل از چاپ آتدور Outdoor بر روی مدیای فلکسی فیس و اسکلت فلزی می باشند و نور تابلو فلکسی بر حسب انتخاب می تواند به صورت بک لایت Backlight یا نور از پشت (به صورت روشنایی از پشت به وسیله مهتابی) و فِرونت Front light (به صورت روشنایی از جلو به وسیله پروژکتور ) تامین گردد .
تابلو فلکسی از تابلو های مقرون به صرفه می باشند و بنابر سلیقه یا بعد از کهنه شدن فلکسی روی آن را می توان با طرح های جدید و نو تعویض نمود، بدون آنکه نیاز به تغییر قالب یا سیستم نورپردازی داشت البته سیستم نورپردازی آن نیز قابل سرویس می باشد .
سرویس مهتابی ها و تجهیزات روشنایی تابلو فلکسی به راحتی صورت می گیرد .

ویژگی های سفارش، ساخت و تولید تابلو فلکسی در جهان فرم

مشاوره و طراحی رایگان می باشد .

کاور تابلو فلکسی : فطر ورق گالوانیزه ضد زگ برای پشت و کارور تابلو فلکسی معمولا بین 6 تا 7 میلی متر و کلاف چهار چوب تابلو فلکی قوطی 2/5 در 2/5 با ضخامت 8 میلی متر است ، که البته با توجه به اندازه و مورد استفاده ممکن است تغییر کند .کاورهای تولید شده در جهان فرم از لحاظ وزن و دوام از کیفیت بالائی می باشند.
جنس فلکسی مورد استفاده ، چاپ ، رنگ با کیفیت بال برخوردار می باشند .
برای نورپردازی از کالای اورژینال و اصل استفاده می گردد
تمامی تابلو های فلکسی ساخت شده در جهان فرم از گارانتی و خدمات بعد از فروش برخوردار می باشند .


ساخت و تولید تابلو فلکسی

جهان فرم کلیه خدمات چاپ و ساخت تابلو های فلکسی را در کارگاه مجهیز و توسط پرسنل متبحر انجام می دهد .
جهت تامین نور و روشنایی تابلو های فلکسی ازلامپ های فلوروسنت یا همان مهتابی استفاده می گردد و گزینه بسیار مناسبی برای جای گزینی تابلوهای نوع قاب پلاستیک می باشد. روکش تابلو فلکس را غالباً به چند روش از جمله سپــری و لــولائی و پرچــی بر روی تابلو نصب می نمایند.
نور استاندارد و مناسب برای پشت تابلو فلکس در ازای هر ۳۰ و ۳۵ سانتیمتر یک عدد لامپ مهتابی است.
ارتفاع یک مهتابی بـزرگ ۱۲۰ سانتیمتر و یک مهتابی کوچک ۶۰ سانـتیـمتر می باشد.
همچنین می توان برای کاهش هزینه تولید تابلو فلکسی و کاهش مصرف انرژی از پرژکتورهای ال ای دی LED (نور پردازی از جلو) یا ال ای دی‌ LED لقمه ای برای کاهش انرژی نیز استفاده کرد.


مراحل تولید و ساخت تابلو فلکسی

مشاوره با مشتری جهت رسیدن به زیباترین و مناسب ترین طرح و جایگاه مناسب تابلو .
طراحی گرافیکی تابلو که توسط طراحان گرافیکی و توسط نرم افزارهای گرافیکی مانند Photoshop فتوشاپ و ادوبی ایلیستور illustrator و … انجام می گیرد.
مشاهده و تایید طرح توسط مشتری
چاپ طرح بر روی متریال فلکسی که توسط دستگاه‌های چاپ Out-door صورت می گیرد.
ساخت قاب پروفیلی و نگهدارنده تابلو فلکسی که تابلو روی آن نصب می شود.
مرحله نور پردازی : به سه طریق نصب مهتابی بروی ورقهای گالوانیزه که اصطلاحا سینی مهتابی گفته می‌شود و بصورت کشوئی در قاب پروفیلی قرار میگیرد یا نصب پرژکتور بر روی کار یا نصب ال ای دی در پشت کار صورت میگیرد. در صورتی که نور پردازی از روی فلکسی صورت گیرد، می توان عمق تابلو را به ۳ یا ۷ سانتی متر کاهش داد و هم می توان بجای فلکس از بنر با انس بالا (۱۳ انس) استفاده نمود.
نصب و راه اندازی
سرویس های دوره ای


مشخصات تابلو فلکسی

کـشور های تولیـد کننده متریـال فلکس یا فلکسی (Flex – FLEXI) ؛ کشورهای چـیـن و کـُره می باشند.
از بهترین انواع روکش تابلو فلکس نوع کره ای آن می باشد. انواع چينی فلکسی ها معمولا ۱۸ اُنس و نوع كُره ای آن ۲۰ اُنس مي باشد ، در واقع متريال فلكسی به جنسی اطلاق مي شود كه نــور را از خود عبور مي دهد در حالی كه بنر قابلیت عبور نور را ندارد و معمولا نور از جلو بوسیله پرژکتـور به آن تـابیده مي شود. یکی از مزایای تابلو های فلکسی مقاومت در برابر نور آفتاب و گرمای شدید می باشد که همین آیتم باعث شده تابلو فلکس در تمام مناطق و شرایط جوی مورد استفاده و محبوب باشد.

 

تفاوت فلکسی و بنر در چیست ؟

یکی از تفاوت های عمده بنر و تابلو فلکسی ، توانایی عبور نور از جنس فلکسی است ، بنر به لحاظ ساختاری دارای این خصوصیت نیست. در نتیجه برای تابلوهایی که نیازی به نور از پشت یا بکلایت Back-light ندارند، بنر انتخاب مناسبی خواهد بود و توسط پرژکتور میتوان نور مورد نیاز بنر را تامین نمود.

نوع دستگاه چاپ و جوهر و پارچه و الیاف بکار رفته نيز در بالا بودن كيفيت چاپ نقش بسیار مهمی دارد ، به اين معنی كه اگر شما برای چاپ خود از بنر كُره ای استفاده كنيد ولی دستگاهی كه با آن چاپ ميكنيد دارای كيفيت پايين چاپ باشد ، كار شما از كيفيت بالايی برخوردار نخواهد بود.
در نظر داشته باشید که فلکسی معمولا کمی تیره تر از بنر چاپ میشود ، دلیلش هم به خاطر وجود لامپ مهتابی داخل تابلو است ، چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود در طول شب که مهتابی داخل تابلو روشن میشود کار چاپ شده شما تا حد زیادی بی حال و بی رنگ و رو خواهد شد.